Značky bicyklov

Spoločnosť CUBE bola založená Marcusom Pürnerom v roku 1993 v pohorí Fichtel v severovýchodnom Bavorsku. Dodnes spoločnosť riadi jej zakladateľ. Počas neustáleho medzinárodného rastu spoločnosti a jej úspechov vo viac ako 60 krajinách, spoločnosť zostala verná domácim koreňom a je zároveň jeden z popredných zamestnávateľov v danej lokalite s viac ako 1000 členným tímom pracovníkov.

Viac o značke Zobraziť produkty

Spoločnosť FOCUS bikes založil majster sveta v cyklokrose Mike Kluge v roku 1992. Nemecká značka vyrobila svoje prvé bicykle v roku 1994, išlo o šesť horských bicyklov v spolupráci s Derby Cycle Werke. Spoločnosť vyrába súťažné bicykle, športové bicykle, cestné bicykle, horské bicykle a taktiež čoraz populárnejšie elektrobicykle.

Viac o značke Zobraziť produkty

V roku 1981 sa traja priatelia rozhodli začať stavať svoje vlastné horské bicykle, aby zvládli jazdu v teréne v okolí Vancouveru. O štyridsať rokov neskôr sa veľa zmenilo, ale veľké veci nie a to celoživotná posadnutosť bicyklami a neutíchajúca túžba navrhovať a vyrábať tie najlepšie možné horské bicykle.

Viac o značke Zobraziť produkty

Bicykle Marin sú vyrábané pre zábavu a poskytujú užívateľom už roky radosti z jazdy. Prvé horské bicykle spoločnosti Marin Bikes boli vyrobené v roku 1986. Spoločnosť Marin si zakladá na tvrdej práci a precíznosti, ktorá je poháňaná vášňou a napĺňa ju to, že prináša radosť z bicyklovania jazdcom po celom svete.

Viac o značke Zobraziť produkty

História spoločnosti Husqvarna siaha až do roku 1903, kedy začala produkovať motocykle. Spoločnosť Husqvarna sa zamerala na dosiahnutie jednej jednoduchej úlohy, posunúť e-mobilitu vpred. Prvou kapitolou alternatívnej mobility je vývoj elektrobicyklov.

Viac o značke Zobraziť produkty

Yeti Cycles bola založená v roku 1985 Johnom Parkerom v Kalifornii, keď horská cyklistika získavala na popularite. Parker bol zvárač, ktorý staval filmové kulisy v Hollywoode a neskôr sa stal dizajnérom horských bicyklov a pretekárom. Ako jeden zo strážcov tohto športu bol v roku 1997 uvedený do Siene slávy horskej cyklistiky a na päť rokov bol členom správnej rady NORBA.

Viac o značke Zobraziť produkty

Nuke Proof Industries, založil John Muenzenmeyer v roku 1990 v meste Grand Rapids v štáte Michigan. Cieľom Johna ako vášnivého jazdca bolo vytvoriť žiaduce, inovatívne a spoľahlivé riešenia, ktoré by splnili požiadavky vznikajúceho trhu horských bicyklov 90-tych rokov.

Viac o značke Zobraziť produkty

Spoločnosť Norco začala ako Northern Cycle Industries v roku 1964 – v kurníku a tieto základy ju odvtedy udržiavali v spojení s tým najdôležitejším. V priebehu rokov sa vyvíjali, ale ich tvrdá práca, vášeň a odhodlanie k inováciám boli vždy tým, ako sa veci majú robiť. ,,Keď objavíme novú trasu, ktorú milujeme, alebo vidíme príležitosť na zlepšenie jazdy, musíme sa sami seba opýtať, ako zlepšiť to, čo robíme.

Viac o značke Zobraziť produkty

Spoločnosť R Raymon (taktiež aj Husqvarna e – bicycles) patrí do skupiny PEXCO – „Puello eMobility Crossover Company“ a bola založená v roku 2017. Najväčšiu pozornosť kladie elektrobicyklom, pri ktorých napredujú vo vývoji technológií. Spoločnosť je od roku 2020 súčasťou rakúskeho Pierer Industrie AG, ktorá patrí k európskym technologickým a trhovým lídrom v oblasti prémiových motocyklov.

Viac o značke Zobraziť produkty

Babetta (nepresne Jawa Babetta), hovorovo babeta, bol moped vyrábaný na Slovensku v podniku Považské strojárne v Považskej Bystrici. Babetta bola pôvodne koncipovaná ako odľahčený moped, podobne ako moped Solex, populárny v 60. rokoch 20. storočia. Prvé Babetty sa objavili v roku 1970 s veľkými 19 palcovými kolesami, ale tie boli po cca 2 rokoch vymenené za menšie 16 palcové. Vyrábali sa až do roku 1999.

Viac o značke Zobraziť produkty

Ďalšie značky

Nemecky výrobca pohonných jednotiek na elektrobicykle ponúka už niekoľko rokov vysokú kvalitu a spoľahlivosť v danom segmente. Patrí na špičku aj vo výrobe motorov na elektrobicyle.

Zobraziť produkty

Nemecký koncern ABUS KG patrí medzi svetových výrobcov mechanického zabezpečenia. V súčasnosti zaujíma ABUS vedúce postavenie najmä v oblasti mobilného zabezpečenia. Komplexný výrobný program zahŕňa produkciu visacích zámkov, petlíc, cylindrických vložiek, prídavných dverných a okenných zámkov, cyklo a moto zámkov, cyklo prilieb a tašiek.

Zobraziť produkty

Thule vám pomáha prepravovať čokoľvek, na čom záleží, bezpečne, ľahko a vo veľkom štýle, takže môžete slobodne žiť svoj aktívny život. Veríme v hodnotu aktívneho života – či už ste v meste alebo v exteriéri. Pre naše vlastné zdravie a šťastie ako ľudské bytosti, a nakoniec za rešpekt a starostlivosť, ktoré potom dáme svetu okolo nás.

Zobraziť produkty

Fidlock uzávery sú založené na unikátnej technológii, ktorá získala mnoho ocenení a ktorá spôsobila revolúciu v konvenčních upevňovacích systémoch. Princíp Fidlock spája výhody magnetických spojov a mechanických zámkov. Výsledkom je nová dimenzia z hľadiska funkčnosti, bezpečnosti a zábavy.

Zobraziť produkty

História pneumatík Schwalbe sa začala v roku 1973. Až do tej doby boli pneumatiky pre bicykle sotva vysoko kvalitným výrobkom. Schwalbe predstavuje množstvo inovácií, ako je napríklad séria Marathon, prestavba balónových pneumatík, vynález pneumatiky Flat-less®, ďalší vývoj bezdušovej technológie a oveľa viac.

Zobraziť produkty

FOX je už viac ako tri desaťročia lídrom v oblasti dizajnu a vývoja vysoko výkonných tlmičov a závodných závesných produktov pre snežné skútre, horské bicykle, motocykle, ATV, UTV, terénne vozidlá, nákladné automobily a SUV.

Zobraziť produkty

Od roku 1985 všetky výrobky Rudy Project majstrovsky zmiešajú špičkové technológie a esteticky vyrezávaný dizajn spolu s talianskou kvalitou a pozornosťou k detailu, aby vytvorili niektoré z najlepších svetových okuliarov

Zobraziť produkty

Najznámejší a najvačší výrobca komponentov na bicykle, udáva trendy vo svete cyklistiky. Venuje sa výrobe pedálov, kľúk až po brzdy, kotúče, prehadzovače, sedlovky.

Zobraziť produkty

Jeden z popredných výrobcov vidlíc a tlmičov.

Zobraziť produkty

Mladý pretekár Marcus Wallmeyer mal doslova osvetľujúci nápad, keď v novembri 1995 jedol cestoviny: “Keby som mal len dobré svetlo, mohol by som ísť na naozaj dlhú tréningovú jazdu, teraz …” neboli žiadne svetlá, ktoré by sa dali použiť na dlhé nočné jazdy, a preto vytvoril svoje vlastné svetlá. Marcus použil rajčiakovú pastu, halogénovú žiarovku a motorku, aby vytvoril prvé predné svetlo Supernova v garáži svojich rodičov pre svoju vlastnú potrebu. S ním by mohol pokračovať v tréningových tréningoch dlho do noci a cez temné zimné mesiace.

Zobraziť produkty