1897
Rok, v ktorom bol skonštruovaný prvý elektrický bicykel na svete. Vyrobili ho amatérsky v USA a vážil takmer 130 kg. Možno preto tento nápad nasledujúcich 100 rokov nikto nerozvinul. Prvé komerčné e-biky vznikli v 90. rokoch 20. storočia

93%
Percento majiteľov elektro bicyklov, ktorí na ňom jazdia denne alebo niekoľko krát počas týždňa. Na klasickom bicykli v takejto intenzite jazdí podľa prieskumu 55%. Áno, je to naozaj chytľavé.

 

 

170 km
Maximálny dojazd elektromotora. Tieto hodnoty sa samozrejme líšia pri jednotlivých značkách, výkonoch motora, trasových a iných podmienkach a takisto pri rôznej intenzite ľudského výkonu.

27 miliárd €
Odhodovaný nárast obratu maloobchodov, za predpokladu, že by sa počet cyklistov v Európe zdvojnásobil. Štúdie ukázali, že mestská cyklistika priamo vplýva na rozvoj služieb a podnikania.

 

 

2-6 hodín
Časové rozpätie, ktoré zodpovedá dĺžke nabíjania batérie, ktorá poháňa elektromotor, v bežnej sieti. Samozrejme, presná hodnota závisí takisto od niekoľkých faktorov, hlavne od typu batérie a výkonu nabíjačky.  

0,11 €
Vyčíslenie priemernej hodnoty finančných nákladov, potrebných na absolvovanie 100 kilometrov trasy.

25 km/h
Maximálna rýchlosť, ktorú elektromotor smie a dokáže vyvinúť, na základe vyhlášok Európskej únie. Mimo vozovky sa medze cyklistom milujúcim rýchlosť nekladú.  

(fotografie: BIKERE)

Porovnanie