Yeti Cycles bola založená v roku 1985 Johnom Parkerom v Kalifornii, keď horská cyklistika získavala na popularite. Parker bol zvárač, ktorý staval filmové kulisy v Hollywoode a neskôr sa stal dizajnérom horských bicyklov a pretekárom. Ako jeden zo strážcov tohto športu bol v roku 1997 uvedený do Siene slávy horskej cyklistiky a na päť rokov bol členom správnej rady NORBA.
Prvé majstrovstvá sveta na horských bicykloch sa konali v Durango v Colorade v roku 1990 a nasledujúci rok Parker presťahoval továreň Yeti Cycles z Kalifornie do Duranga, aby bol bližšie k akcii. Spoločnosť vyrobila rad horských bicyklov, no v tom čase bola najznámejšia vďaka svojim ikonickým tyrkysovým modelom FRO (For Racing Only). Medzi prvých sponzorovaných jazdcov patrili John Tomac a Juli Furtado. V roku 1995 Schwinn kúpil spoločnosť Yeti Cycles a neskôr ju v roku 1999 predal lyžiarskej spoločnosti Volant (teraz súčasť Amer sports).
V roku 2001 spoločnosť kúpili dvaja zamestnanci Yeti, Steve Hoogendoorn a Chris Conroy.  Conroy je v súčasnosti prezidentom a Hoogendoorn viceprezidentom Yeti Cycles. Sídlo spoločnosti sa teraz nachádza v Golden, Colorado. Yeti Cycles súťažil v pretekoch na horských bicykloch s úspešným celoodpruženým zjazdovým bicyklom Lawwill DH-9, ktorý vyvinul bývalý motocyklový šampión Mert Lawwill.
Yeti má patentované systémy odpruženia, Zero Loss Technology, alebo technológia lineárneho vedenia. Yeti si taktiež patentoval nový dizajn odpruženia s názvom Switch Technology/ Dual link technology a v roku 2014 Yeti predstavil vylepšenie technológie Switch s názvom Switch Infinity. Tento patentovaný dizajn bol vyvinutý spolu s Fox Racing Shox.
Yeti je zastúpený radom športovcov a ambasádorov po celom svete.

Produkty od značky YETI v našom e-shope si môžeťe zobraziť po kliknutí na tlačidlo nižšie:

Produkty YETI