Nuke Proof Industries, založil John Muenzenmeyer v roku 1990 v meste Grand Rapids v štáte Michigan. Cieľom Johna ako vášnivého jazdca bolo vytvoriť žiaduce, inovatívne a spoľahlivé riešenia, ktoré by splnili požiadavky vznikajúceho trhu horských bicyklov 90-tych rokov. Nuke Proof Industries bol priekopníkom vo svojom dizajne s použitím exotických materiálov, ako je titán a uhlíkové vlákna. Boli najviac známi pre svoje úžasné, špičkové karbónové/hliníkové náboje. Spoločnosť pokračovala vo výrobe titánových rámov, riadidiel z uhlíkových vlákien a ďalších inovatívnych komponentov.

Po rozmachu amerických bicyklov v 90-tych rokoch prišiel dramatický pokles trhu a spoločnosť Nuke Proof Industries mala problém pokračovať v obchodovaní. V roku 2004 severoírsky pretekár v zjazde a dlhoročný obdivovateľ značky Michael Cowan uvidel šancu na záchranu značky. Pustil sa do akvizície ochranných známok s cieľom znovu oživiť ikonickú značku. Sám Michael, popredný a vplyvný pretekár na horských bicykloch, vytvoril tím skúsených a vášnivých jazdcov na vývoj produktov. V roku 2007 Nukeproof znovu uviedol na trh titánové pružiny. Krátko po nich nasledovali produkty 760 mm a 800 mm riadidlá, ktoré boli v tej dobe vzácnosť.

Vývoj rámov Nukeproof bol koncipovaný s ohľadom na preteky. Túžbou tímu Nukeproof bolo vyvinúť dlhší, ľahší a schopnejší bicykel pre slávne preteky Mega-Avalanche. To viedlo k 3-ročnému vývojovému programu, ktorého výsledkom bol Nukeproof Mega.

Súčasne bývalý majster sveta Downhill Masters Nigel Page zostavoval tím Chain Reaction Cycles-Intense, aby mohol súťažiť v UCI Svetovom pohári v zjazde. Nigel sa rozhodol spolupracovať s Nukeproof na vývoji komponentov, ktoré spĺňajú náročné štandardy tímov, čo im umožňuje testovať a prezentovať naše komponenty na najvyššej športovej úrovni (stáť na pódiu pri prvých pretekoch tímu). Na výstave Interbike v roku 2010 v Las Vegas sa Michael a Nigel rozhodli, že nastal správny čas navrhnúť a pretekať na našom vlastnom bicykli, čím sa pripravila pôda pre vývoj prvého zjazdového rámu Nukeproof: Scalp.

Dnes, s víťazstvami vo Svetovom pohári v zjazde UCI a Svetovej sérii Enduro, sú naše pretekárske tímy neoddeliteľnou súčasťou vývoja a testovania všetkých nových komponentov a bicyklov. Ikonický 3-násobný majster sveta v zjazde a majster sveta enduro z rokov 2017, 2018 a 2019 Sam Hill. Okrem kľúčového vývoja bicykla s naším R&D tímom, Sam spolu s jeho dlhodobým mechanikom Jacym Schumilakom pomohli vyvinúť charakteristický rad komponentov Nukeproof vyvinutých špeciálne pre jeho požiadavky.

Teraz navrhnuté a vyvinuté produkty Nukeproof v Belfaste v Severnom Írsku sa predávajú prostredníctvom vybraných nezávislých predajcov bicyklov po celom svete. Značka sa naďalej vyvíja, pričom si zachováva svoju hrdú históriu a tradície výroby jazdcami.

Produkty od značky NUKEPROOF v našom e-shope si môžeťe zobraziť po kliknutí na tlačidlo nižšie:

Produkty NUKEPROOF