ZDRAVIE

Keď niekto počuje o elektro bicykli prvýkrát, má pocit, že je to minimálna námaha a maximálna lenivosť. Tento názor sa dá pochopiť, opak je však pravdou. Bicyklovanie na eBiku je rovnaká zaberačka a námaha ako jazda na klasickom bicykli – ak chcete. Možnosť nastaviť výkon motora vám umožňuje zvoliť si ideálny kompromis medzi vašim výkonom a vašim oddychom. Navyše, na bicykel môžete sadnúť aj keď nie ste stopercentne fit – po zranení alebo tréningu.

BEZ POTU

Indvidiuálne nastavenie výkonu elektromotora je tiež dôvodom, kvôli ktorému začnete bicyklovať do práce. S eBikom vás čaká pohodlná ranná jazda bez potenia sa, na konci ktorej nemusíte hľadať parkovacie miesto ani sa ponáhľať do sprchy. Poobede si zasa môžete vybrať či domov pôjdete vychádzkovým alebo tréningovým tempom.

FINANCIE

Pohodlie auta so slobodou bicykla, navyše za nízke náklady. Áno, nehovoríme o diaľnici a 130 km/h, no s e-bikom budete plnohodnotným účastníkom mestskej premávky. Môžete dochádzať do práce alebo si urobiť víkendový výlet bez nutnosti tankovať.

EKOLÓGIA

Elektrina nie je len oveľa lacnejšia ako pohonné hmoty, je aj oveľa ekologickejšia. Základný princíp používania energie z obnoviteľných zdrojov zčasti funguje aj tu – pri niektorých modeloch svojim pedálovaním nabíjate batériu, ktorá zasa poháňa motor, ktorý vás vezie. Ekologická zodpovednosť je dôležitejšia než kedykoľvek predtým.

(použité fotografie: leaderfox.cz)

Porovnanie